Namaz Vakitleri

SAKARYA
GEYVE
17 Ocak
30 Rebiü'l-Ahir 1439
0
0
:
0
0
:
0
0
:
0
0
:
0
0
İmsak
06:43
Güneş
08:13
Öğle
13:15
İkindi
15:43
Akşam
18:05
Yatsı
19:29

Piyasalar

BIST
113765
USD/EUR
1,2241
Amerikan Doları
3,823
Euro
4,6796
İngiliz Sterlini
5,2702
Japon Yeni
3,4604
Rus Rublesi
0,06891
SA Riyali
1,03023
Altın
163,695
Son Güncelleme: 17.01.2018 11:33

Süper Lig

Most recent soccer data can be found here. Now getting info from data source.

Giriş

Şehitlerimizi Anma ve Kuran Ziyafetinde Büyük Çoşku

Şehitlerimizi Anma ve Kuran Ziyafetinde Büyük Çoşku

Geyve Genc Gönüllüler Derneğinin düzenlediği Şehitlerimizi Anma, Kuran Ziyafeti ve Dua Programı yoğun katılımla coşku içerisinde gerçekleşti. Yörükler Mahallesi Orhan Caminde yatsı namazından sonra başlayan programda İstanbul’dan gelen değerli hafız hocalarımız okudukları Kuran tilavetleriyle Geyvelileri mest ettiler. Programa Aziz Mahmud Hudayi Cami Muezzini Sabri Durak, Tuzla Akşemsettin Cami İmam Hatibi Enver Kaynak, Avcılar Kardelen Cami […]

02 Ocak 2018 Salı - 21 kez izlenmiş
Facebook 0 Twitter 0

Geyve Genc Gönüllüler Derneğinin düzenlediği Şehitlerimizi Anma, Kuran Ziyafeti ve Dua Programı yoğun katılımla coşku içerisinde gerçekleşti.

Yörükler Mahallesi Orhan Caminde yatsı namazından sonra başlayan programda İstanbul’dan gelen değerli hafız hocalarımız okudukları Kuran tilavetleriyle Geyvelileri mest ettiler.

Programa Aziz Mahmud Hudayi Cami Muezzini Sabri Durak, Tuzla Akşemsettin Cami İmam Hatibi Enver Kaynak, Avcılar Kardelen Cami Muezzini Mustafa Serttunç, İstanbul Üniversitesi Kampüs Cami İmam Hatibi Muhammed Aktas Hocaefendi katıldı.

Kuran tilavetlerinden sonra Esme Mahallesi Cami imam Hatibi Ahmed Taşçı Hocaefendi konuşma ve dua yaptı.Katılımcıların gözyaşlarına hakim olamadığı güzel ve feyizli bir gece sonrası Geyve Genç Gönüllüler derneği Başkanı Selami Akkuş programa destek veren ve katılımcılara teşekkür etti.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

“Şehitlerimizi Anma ve Kuran Ziyafetinde Büyük Çoşku” için bir cevap

  1. geyveli54 dedi ki:

    Öncelilkle Bu güzel programı düzenleyen genç kardeşlerimi tebrik ediyorum. Şehitlerimize mevladan rahmet diliyorum. Geyvemizin yetiştirdiği Kuran bülbllerini de tebrik ediyorum. Bununla Birlikte Resimde koskos sarıklı ve şalvarlı duran kardeşlerime de bir iki şeyi hatırlatmak istiyorum. Osmanlı döneminde Alim, müderrisler ve ilim erbabı belli kıyafetleri giyerdi. günmüzde maalesef iyi niyetli olduklarına şüphem yoktur ancak cahiller giyiyor. Bunu da giyince en iyi müslümanlığı temsil ettiğini zannediyor. Sevili Peygamberimiz şöyle buyuruyor ” Allah sizin şekil ve dış görünüşünüze bakmaz, Allah sizin kalplerinize bakar” Sanki bana Kuran ziyafeti adı altında bir çeşit tipleme yeni yetme kıyafet balosu gibi geldi. Geyve de atalarımız ve Osmanlı nasıl giyinirdi. Bunların elbisesi bana İran pakistan karışımı yeni çeşit bir medelleme gibi geliyor. Bunu yazarken gayem Kuran ziyafetini eleştirmek değil haşa ne haddimize tam tersine mutlu oluyor ve dua ediyorum. sadece Tiplemelere dikkat çekerek Yerli ve Milli ye Benzemediklerini ifade edeyim dedim. bu kardeşlerimizin samimiyetine de bir şey demiyemem. ancak Tarihe baksınlar Osmanlı da ecdad nasıl giyinir ve Halkımız nasıl giyinirdir ve Osmanlıda halk elbisesine ve sarığına bakarak alim ve müderris olduğunu bilir ve saygı gösterirdi. saygılarımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Tüm hakları saklıdır © 2018 Geyve Rehber